56 / 1000
Публікація 10.08.2018 10:20 залишилось Автор: АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ АРТЕМЯК

Застосувати в Миколаєві, новий безпечний і менш шкідливий ніж хлорування, спосіб знезараження води, розроблений фахівцями Ніколаевскго міського товариства дослідників.

Пропозиція по нетрадиційному знезараженню води.
Критичне становище з якістю питної води спостерігається не перший рік. Причини полягають в значному рівні забруднення джерел води, незадовільний стан водопровідних труб в поєднанні з перебоями у водопостачанні та вимушеним гіперхлорування води. Хлор рятує від інфекцій, а потім його похідні повільно вбивають людей, тому що є канцерогенами і мають мутагенний ефект. За відомостями ВООЗ багато з цих сполук є найсильнішим печінковим отрутою і сприяють збільшенню онкологічних захворювань більше, ніж на 10%. Відомо також, що кип'ятіння води не сприяє ефективному знезараженню, так як при цьому зростає швидкість реакції освіти канцерогенної хлорорганики.
У розвинених країнах і великих містах світу давно вже перейшли на використання озонування не тільки для очищення питної води, але і стоків. Хлор використовується лише періодично для дезінфекції внутрішніх поверхонь трубопроводів. В якості додаткового фактора знезараження використовується також ультрафіолетове випромінювання. На жаль, зазначені технології є енергоємними і не можуть використовуватися повсюдно.
Виникла ситуація з дефіцитом хлору дозволяє повернутися до технічних рішень, які були розроблені нашими фахівцями при роботі в ЮАПКК і отримали, свого часу, високу оцінку (1-е місце в конкурсі Державного управління екології та природних ресурсів на кращу екологічну розробку 2006 року) . За минулий період нами поліпшені ці технічні рішення і розроблені нові - малоенергоємних.
Наші розробки базуються на електрофізичних методах і повністю виключають використання хімічних засобів.
За попередніми оцінками для забезпечення знезараження 100 м3 / ч знадобиться електроенергія потужністю не більше 500 Вт. Слід зазначити, що факторами очищення (знезараження зокрема) є незвичайне поєднання «мокрого» озонування, жорсткого ультрафіолетового випромінювання, потоків швидких електронів і кавітації (остання - в одному з варіантів вирішення). Завдяки такому многофакторному впливу забезпечується синергетичний ефект процесу.

Пропонується наступний план реалізації проекту:

1. Створення масштабованих зразків електрофізичних реакторів, проведення їх випробувань з метою оптимізації конструкцій і енергетичних характеристик, а також для отримання вихідних даних для проектування промислових зразків - блоків електрофізичної очищення води (БЕФОВ).
2. Проведення натурних випробувань з біо-хімічними аналізами на базі ДКП Миколаївводоканал і сертифікація БЕФОВ.
3. Підготовка серійного виробництва блоків.


Порівняльна оцінка економічної ефективності запропонованого методу і хлорування.

Хлорування.
Норма для питної води 6,36 г / м3.
Ціна хлору дорівнює 22.000,0 грн / т = 0,022 грн / г. При нормі витрати 6,36 г / м3, вартість обробки 1 м3 складе 0,14 грн.

Електрофізичний метод.
З урахуванням ККД електрообладнання питома витрата 0,01 кВт • год / м3
Витрати на очищення води, при ціні 2 грн / кВт • год, складають 0,02 грн / м3
Оціночна вартість БЕФОВ продуктивністю 1 м3 / год складе 640,0 грн.

Як видно, собівартість запропонованого методу в 7 разів менше, ніж традиційне хлорування і економічний ефект дорівнює 0,12 грн / м3. Але потрібні разові витрати на придбання обладнання, яке повинно забезпечувати обробку, стосовно до нашого міста, 4600 м3 / год. Вартість такого обладнання оцінюється в 2944,0 тисяч грн або 92,0 тисячі €. Витрати на придбання обладнання можуть окупляться за 9-10 місяців роботи.
Слід зазначити, що доцільніше проводити електрофізичних очищення води по районам і мікрорайонах, тобто локально, а хлорування - періодично всієї централізованої частини системи водопостачання.

Повідомлення від міської влади

15-11-2018   Про розгляд петиції

Вашу петицію розглянуто як звернення громадян

Відповідь від відділу по роботі зі зверненням громадян

Петицію підписали

З цією петицією також підписують