177 / 1000
Публікація 13.02.2020 11:15 залишилось 34 дні Автор: ВАДИМ ВАДИМОВИЧ ЧЕКАНОВ

Про часткове забезпечення інсулінозалежних необхідними матеріалами, для нормального функціонування

У Миколаєві та Миколаївській області, на початок 2019р., зареєстровано 5251 дорослих, котрі є хворими на цукровий діабет 1 та 2 типу(які також є інсулінозалежними). Цукровий діабет уже давно віднесли до трійки таких, які найчастіше призводять до інвалідизації населення і смерті. Діабет є однією з основних причин сліпоти, ниркової недостатності, інфарктів, інсультів і ампутацій нижніх кінцівок. За даними ВООЗ, хвороба збільшує смертність в 2-3 рази і суттєво скорочує тривалість життя. При цьому кількість хворих щорічно збільшується у всіх країнах на 5-7%, а кожні 12-15 років подвоюється.. Станом на 1 квітня соціальна допомога особам з інвалідністю складає 1564 грн на місяць, зовсім не задовільняє потреби інсулінозалежної людини. Тест-смужки до глюкометрів в відповідній до рекомендацій МОЗ становить 4 тест-смужки на добу, а фактично не отримали ні однієї тест – смужки, станом на 2019р, змушені купувати їх за власний кошт, а це не маленькі суми, зважаючи на рекомендовану МОЗ кількість вимірювань! В розвинених країнах, люди можуть розраховувати на забезпечення цінними апаратами контролю і якісними ліками, а в Україні люди з цукровим діабетом не завжди можуть безкоштовно отримати навіть життєво необхідний інсулін.
Хвороба вимагає постійного контролю рівня цукру і ключовим фактором продовження життя хворого і можливості уникнути важких ускладнень, пов'язаних із загостренням захворювання, є сучасні системи моніторингу. Для цього діабетику треба мати глюкометр і мінімум 124 тест-смужки в місяць, які коштують від 280 грн і вище, а також витратні матеріали. В цілому - близько тисячі гривень на 30 днів. Такі препарати видають безкоштовно в Україні тільки дітям до 18 років, більшості дорослих хворих доводиться просто економити і не так часто заміряти рівень цукру в крові. Втім, в розвинених країнах, вже давно використовують сенсорні замінники для вимірювання рівня цукру - Dexcom. На Заході хворі отримують такий апарат по страховці і навіть не здогадуються про його ринкової вартості - в Україні він коштує приблизно 550 доларів і, звичайно, що більшість українців з СД можуть про нього тільки мріяти.
Якщо ставиться до хвороби без належної уваги, то настають незворотні зміни в організмі, що призводять до ускладнень і навіть смерті.
Але навіть без усього цього сучасного і дорогого устаткування тільки на тест-смужки для глюкометрів, голки на шприц-ручки та ланцети, витрачається близько 4 тис.грн. на місяць. Якщо ж застосовуються сенсорні системи моніторингу, на це йде близько 7 тис.грн. на місяць.

Це ще не враховуючи цін, на щорічну профілактику діабету, для підтримки організму, де на лікування йде близько 4-5 тисяч гривень.
Від імені усіх людей, які хворіють на цукровий діабет 1 типу (інсулінозалежний) звертаюся до Вас з проханням вирішення проблеми людей з цукровим діабетом, а саме – виділити додаткове фінансування на кожну людину з цукровим діабетом 1 типу.
Щоб кожна інсулінозалежна людина отримувала:
- 300 тест-смужок для глюкометрів на місяць;
- 100 шприців для ін’єкцій інсуліну на місяць;
- 150 голок для шприц-ручок на місяць;
- 2 сенсори для моніторингу рівня глюкози в крові на місяць;
- Глікоген раз на рік;

Підписати петицію

Підтримуючи дану петицію, я надаю згоду Миколаївській міській раді на обробку моїх персональних даних для ідентифікації користувачів сервісу електронних петицій (відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», Закону України «Про звернення громадян»)

Петицію підписали

З цією петицією також підписують