1003 / 1000
Публікація 04.02.2016 14:56 Направлено на розгляд Автор: ТЕТЯНА ВІКТОРІВНА ІВАНКО

Петиція щодо побудови нового приміщення філармонії та створення культурного осередку в м.Миколаєві

Голові Миколаївської облдержадміністрації
Мерікову В.І.

Миколаївському міському голові
Сєнкевичу О.Ф.

Начальнику управління культури, національностей та релігій
Миколаївської облдержадміністрації
Димитрову М.Ф.

ПЕТИЦІЯ
щодо побудови нового приміщення філармонії та створення культурного осередку в м.Миколаєві

У 1984 р. за наказом керівників КПРС розташована на перехресті вулиць Радянської та Нікольської будівля Миколаївської обласної філармонії була зруйнована. Замість унікального за своїми акустичними характеристиками приміщення було зведено житловий будинок для членів Обкому партії.

З часу отримання Україною Незалежності кожна чергова місцева влада обіцяє миколаївцям надання філармонії нової будівлі й відновлення повноцінної роботи цієї організації.

Протягом багатьох років артистам філармонії обіцяли нове приміщення біля Каштанового скверу, але побудували кафе, потім - будівлю колишнього кінотеатру ім. Ілліча, та зробили ресторан “Монарх”, а недобудований Палац культури Заводу ім. 61 комунара віддали під “Сіті-центр”. Зрештою під реконструкцію колишнього кінотеатру “Іскра” для розміщення там філармонії виділялись навіть гроші.

Але й досі (з 1984 р.) Миколаївська обласна філармонія перебуває у будинку за адресою: вул. Маршала Василевського, 55.

Це приміщення в аварійному стані: є обвалені перекриття другого поверху, тріщини в стінах. У протоколі огляду будівлі зазначено, що перебування там є небезпечним для життя.

Крім того, кімнати маленькі й темні, з підвищеною вологістю, що є шкідливим для інструментів, та холодні, що дуже погано для здоров’я артистів. Оркестр проводить репетиції в приміщенні, що нагадує маленький шкільний клас.

Власної сцени, звісно, немає, тому філармонія змушена орендувати зали для проведення концертів.

Працювати в таких умовах просто неможливо. Тому багато талановитих музикантів, які отримали освіту в музичному училищі рідного міста, вимушені їхати з Миколаєва, адже тут не створені умови для нормальної роботи та професійного зростання.

Отже, ми, громада міста, просимо побудувати нове приміщення для обласної філармонії у центрі Миколаєва - будівлю, яка своєю архітектурою відповідатиме змісту того мистецтва, що створює колектив професійних музикантів.

При виборі місця будівництва просимо врахувати не тільки зручність та доступність розміщення філармонії для миколаївців, але й гідне представлення однієї з принад міста його гостям. Миколаївська обласна філармонія повинна мати велику залу для проведення концертів місцевих музикантів та гастрольних оркестрів, а також власну органну залу.

При проектуванні будівлі просимо взяти до уваги давнє побажання містян мати арт-кав’ярню - для співробітників філармонії і для слухачів, де вони могли б спілкуватись після концерту або проводити окремі зустрічі на теми музики, літератури, мистецтва. Це стало б «родзинкою» філармонії, і приносило б додатковий прибуток. Крім того, є ідея зробити там художню галерею. Отже, це буде культурний осередок Миколаєва.

Філармонія в такому вигляді стала б культурно-духовно-туристичною перлиною нашого міста. На цьому можна будувати культурно-туристичну стратегію розвитку Миколаєва, а саме: формувати і підвищувати естетичний смак миколаївців, запрошувати артистів з інших міст, проводити музичні фестивалі всеукраїнського, а можливо, й міжнародного рівня. Усе це необхідно зробити, в іншому випадку Миколаїв залишиться глухою культурною провінцією, якою є зараз.

До обговорення проекту будівлі Миколаївської обласної філармонії просимо окрім спеціалістів долучити й мешканців міста.

Підсумовуючи написане, просимо:

1. Побудувати нове приміщення обласної філармонії

2. Створити всі умови для максимальної прозорості реалізації даного проекту, надання загальнодоступної звітності про рух коштів з метою попередження їх розкрадання або нецільового використання, надання можливості громадянам брати участь в обговоренні етапів проекту, внесенні пропозицій тощо.

Більше про філармонію для підписантів даної петиції:
http://www.nick-philharmonic.com.ua/pag_ua/index_ua.htm
http://www.vsemisto.info/muz/2866-istoria-nikolaevskoi-filarmonii
https://news.pn/ru/public/140616
http://izvestia.nikolaev.ua/news/в-николаевской-филармонии-здание-ра

Повідомлення від міської влади

18-05-2016   Інформація про результати розгляду

18.05.2016 відбулося засідання постійної комісії Миколаївської міської ради з питань економічної і інвестиційної політики, планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку, на якому за дорученням міського голови Сєнкевича О.Ф. була розглянута електронна петиція "Петиція щодо побудови нового приміщення філармонії та створення культурного осередку в м.Миколаєві".

За результатами розгляду були прийняті рекомендації:

Підтримати пропозицію управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради щодо реалізації проекту, розробленого ТОВ "Южний Город" по об'єкту "реконструкція цілісного майнового комплексу колишнього кінотеатру "Іскра" для розміщення Миколаївської обласної філармонії по вул. Бутоми, 1-А".

Інформація управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради

Інформація управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради

07-04-2016   Інформація про результати розгляду

07.04.2016 відбулося засідання постійної комісії Миколаївської міської ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту, на якому за дорученням міського голови Сєнкевича О.Ф. була повторно розглянута електронна петиція "Петиція щодо побудови нового приміщення філармонії та створення культурного осередку в м.Миколаєві".

СЛУХАЛИ:

          Начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної  адміністрації Димитрова М.Ф., директора Миколаївської обласної філармонії Добровольського О.Д., начальника управління з питань культури та охорони  культурної спадщини  Миколаївської міської ради Заворотню Л.А., працівників Миколаївської обласної філармонії  та представників громадськості, які надали інформацію по даному питанню.

           Грипаса О.В., секретаря постійної комісії, який запропонував  підготувати звернення до Президента України Порошенка  П.О. та Прем’єр - міністра  України щодо  передачі  земельної ділянки по вул. Артилерійській,7, яка належить Міністерству оборони України, до комунальної власності Миколаївської міської ради.

          Січка Д.С., заступника голови постійної комісії, який запропонував звернутися до губернатора Миколаївської обласної державної адміністрації Мерікова В.І. та начальника  управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Димитрова М.Ф. з пропозицією залучити Народних депутатів України від Миколаївської області до вирішення  питання  щодо  передачі  земельної ділянки, яка належить Міністерству оборони України, розташованої по вул. Артилерійській,7, до комунальної власності Миколаївської міської ради (рішенням Миколаївської обласної ради від 14.05.2010 №37/10 «Про надання згоди на безоплатну передачу об’єкта нерухомого майна - Будинку офіцерів флоту зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області у комунальну власність територіальної громади м.Миколаєва» до комунальної власності Миколаївської міської ради безоплатно передано нерухоме майно, розташоване за адресою: вул. Артилерійська,7, у тому числі пам’ятки архітектури національного значення – Будинку офіцерів флоту).

РЕКОМЕНДОВАНО:

          1.Інформацію начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної  адміністрації Димитрова М.Ф., директора Миколаївської обласної філармонії Добровольського О.Д. та начальника управління з питань культури та охорони  культурної спадщини  Миколаївської міської ради Заворотньої Л.А. по даному питанню прийняти до відома (інформація управління з питань культури та охорони  культурної спадщини  Миколаївської міської ради додається).

         2.Звернутися до губернатора Миколаївської обласної державної адміністрації Мерікова В.І. та начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Димитрова М.Ф. з пропозицією залучити Народних депутатів України від Миколаївської області до вирішення  питання  щодо передачі земельної ділянки, розташованої за адресою: вул. Артилерійська,7,  до комунальної власності Миколаївської міської ради.

         3.Доручити секретарю постійної комісії Грипасу О.В. та раднику міського голови Смородінову І.П. підготувати звернення до Президента України Порошенка П.О. та Прем’єр-міністра України для вирішення питання щодо  передачі земельної ділянки, розташованої за адресою: вул. Артилерійська,7, до комунальної власності Миколаївської міської ради.

          4.Звернутися до начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної  адміністрації Димитрова М.Ф. з проханням вивчити питання щодо знесення будівлі кінотеатру «Іскра» з метою побудови Миколаївської обласної філармонії та створення культурного осередку в м. Миколаєві. Просимо надати інформацію на засідання постійної комісії міської ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту  населення,  освіти,  культури,  туризму,  молоді  та  спорту.

06-04-2016   Доручення

За результатами розгляду витягу з протокола № 8 засідання постійної комісії міської ради з питань містобудування, архітектури і будівництва, регулювання земельних відносин та екології Миколаївський міський голова Сєнкевич О.Ф. доручив заступнику міського голови Шевченку Є.В. взяти до уваги побудову нового приміщення філармонії та створення культурного осередку в м.Миколаєві при перерозподілі бюджету міста Миколаєва.

31-03-2016   Інформація про результати розгляду

31.03.2016 відбулося засідання постійної комісії Миколаївської міської ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту, на якому за дорученням міського голови Сєнкевича О.Ф. була розглянута електронна петиція "Петиція щодо побудови нового приміщення філармонії та створення культурного осередку в м.Миколаєві".

Слухали: Іванко Т.В., автора електронної петиції.

За результатами розгляду були прийняті рекомендації:

На чергове засідання постійної комісії, яке відбудеться 07.04.2016 о 13.00 годині в кабінеті № 370 виконкому Миколаївської міської ради, запросити з письмовою інформацією по даному питанню начальника управління культури, національностей і релігій Миколаївської обласної державної адміністрації Димитрова М.Ф., директора Миколаївської обласної філармонії Добровольского О.Д., начальника управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Заворотню Л.А., директора юридичного департаменту Миколаївської міської ради Кірлан Н.В., радника міського голови Смородінова І.П., заступника міського голови          Шевченко Є.В.

30-03-2016   Інформація про результати розгляду

30.03.2016 відбулося засідання постійної комісії Миколаївської міської ради з питань економічної і інвестиційної політики, планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку, на якому за дорученням міського голови Сєнкевича О.Ф. була розглянута електронна петиція "Петиція щодо побудови нового приміщення філармонії та створення культурного осередку в м.Миколаєві".

За результатами розгляду були прийняті рекомендації:

1. Управлінню містобудування та архітектури вивчити питання щодо пошуку місця для будівництва приміщення філармонії та протягом місяця надати на комісію пропозиції з цього питання.

2. Управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини спільно з управлінням культури, національностей та релігій ОДА проаналізувати ситуацію щодо будівництва нового приміщення філармонії та протягом місяця надатим на комісію пропозиції з цього питання.

28-03-2016   Інформація про результати розгляду

28.03.2016 відбулося засідання постійної комісії Миколаївської міської ради з питань містобудування, архітектури і будівництва, регулювання земельних відносин та екології, на якому за дорученням міського голови Сєнкевича О.Ф. була розглянута електронна петиція "Петиція щодо побудови нового приміщення філармонії та створення культурного осередку в м.Миколаєві".

За результатами розгляду були прийняті рекомендації:

Підтримати побудову нового приміщення філармонії та створення культурного осередку в м.Миколаєві.

25-03-2016   Доручення

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич доручив постійним комісіям Миколаївської міської ради: з питань економічної і інвестиційної політики, планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку; з питань містобудування, архітектури і будівництва, регулювання земельних відносин та екології; з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту розглянути електронну петицію «Петиція щодо побудови нового приміщення філармонії та створення культурного осередку в м. Миколаєві» у встановленому порядку згідно з рішенням міської ради від 28 січня 2016 року № 2/7.

Направлено на розгляд

Петицію підписали

З цією петицією також підписують